Wycofano się z prac legislacyjnych w sprawie outsourcingu wizowego. Poinformował o tym m.in. portal Prawo.pl (źródło: Grażyna J. Leśniak „Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie wycofało się z outsourcingu wizowego”).
Jakkolwiek, zgodnie z ustawą o cudzoziemcach minister właściwy do spraw zagranicznych może określić w drodze rozporządzenia, państwa, w których cudzoziemcy mogą składać wnioski o wydanie wizy przez ministra właściwego do spraw zagranicznych, uwzględniając potrzebę zapewnienia sprawnej obsługi cudzoziemców i określić dodatkowe warunki, po spełnieniu których cudzoziemcy mogą składać wnioski o wydanie wizy do ministra właściwego do spraw zagranicznych, to na stronach RCL projekt rozporządzenia MSZ w sprawie państw, w których cudzoziemcy mogą składać wnioski o wydanie wizy przez ministra właściwego do spraw zagranicznych ma status „wycofany”. Zgodnie z tym projektem uprawnione podmioty z Arabii Saudyjskiej, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Filipin, Gruzji, Indii, Indonezji, Iranu, Kataru, Kazachstanu, Kuwejtu, Mołdawii, Nigerii, Pakistanu, Tajlandii, Turcji, Ukrainy, Uzbekistanu, Wietnamu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich miały przyjmować wnioski o wizę i przekazywać je do polskiego MSZ (Źródło).
Zainteresowanych tematami:
zapraszamy na szkolenie w dniu 28 sierpnia br. pt. „Prowadzenie dokumentacji niezbędnej do legalnego pobytu i pracy cudzoziemców oraz wymagania wobec urzędów”, które poprowadzi ceniony specjalista p. Cezary Pytlarz: https://www.mostwanted.edu.pl/produkt/prawidlowe-zatrudnianie-cudzoziemcow/
Podkreślamy – to szkolenie to nowość, szczególny akcent jest bowiem położony na poprawną dokumentację zatrudnienia, a ma to niebagatelne znaczenie w celu unikania nieprawidłowości ujawnianych w trakcie kontroli procesu legalności pobytu i pracy cudzoziemców. Wiedza w tym zakresie pozwoli na niedopuszczanie do powstawania wykroczeń, umożliwi zapobieganie uchyleniu decyzji, zakazowi wydania kolejnych decyzji czy wydaleniu cudzoziemca z Polski.